Головна » Наші видання » Книги та брошури

Мохначанський археологічний комплекс
· Скачати дистанційно ()

Мохначанський археологічний комплекс / Уклад. Ю. А. Коловрат, А. М. Богуславський // Археологічні пам'ятки Зміївщини. – Змиев, 2010. – Вип. 1.

Перший випуск серії «Археологічні пам’ятки Зміївщини» присвячено Мохначанському археологічному комплексу, що розташований у мальовничій місцевості Зміївського району Харківської області, неподалік села Мохнач. Населені ще у часи неоліту, ці краї завжди притягували до себе людей. Вигідне стратегічне положення, луки під пасовища, родючі ґрунти для вирощування злаків та городини, багаті ліси – все це складало вигідні умови для проживання місцевих жителів. Тож не дивно, що саме тут розташовувалась одна з ключових фортець регіону.

У роботі викладено історію та результати досліджень Мохначанського городища, навколишніх селищ та ґрунтового могильника. Надано опис пам’ятки та проілюстровано основні віхи давньої і середньовічної історії комплексу.

Книга призначається для фахівців з історії та археології, працівників краєзнавчих музеїв, туристичних агенцій, вчителів історії, студентів історичних факультетів та всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Схожі матеріали
Рубрика: Книги та брошури | Переглядів: 779 | Завантажень: 247
Теги: Мохнач, хазары, Скифы, салтово-маяцкая культура, археологія